SARIÇAM KERESTE

Home / SARIÇAM KERESTE

SARIÇAM KERESTE (5)

Sarıçam  Kereste

Ağaç  türlerinden  biri  olan sarıçam  Türkiye`nin  doğu ve  kuzeydoğusun da,  batı, orta ve  doğu  karadenizin  bir  kısmın da  diğer  bölgelerimize  göre  daha  yoğun  bir şekilde  bulunmaktadır. Diğer  taraftan  ise  Sibirya ve  İskandinav  ülkelerinde de  yüksek kalite  ve  bol  miktar da  yetişmektedir. Sarıçam  türünün  ağaç  özelliklerinden  ziyade  sektörümüzü  ilgilendiren  kerestesidir. Şöyleki;

Sarıçam  kereste, karaçam ve kızılçam dan,  renginin  az bir miktar da  olsa  sarıya  kaçmasıyla  ve  sert olmaması ile  ayrılmaktadır. Çam türleri  arasında  sert olmama  özelliği ile bilinen  sarıçam kereste, iç doğrama, dekorasyon işleri   ve  benzeri  tüm  kapalı  mekan  işleri  için  ideal  bir  kerestedir. Vidalama, rendeleme ve cilalama  açısından  uygulayıcısı  ve  kullanıcısına  keyifli  bir  iş  ve  mekan  sunan sarıçam kereste  ürünleri  ülkemiz de  oldukça yoğun bir tatbik  alanı  bulmuştur.

Firmamız  tarafından  imalat  ve  ithalatı  yapılan  sarıçam  kereste ürünlerini  dilediğiniz   zaman   stoğumuz da  hazır  bulabilirsiniz. Kalınlıkları  1,8  cm  ile  15  cm  arasında  olan  sarıçam  kereste ürünlerinin genişlikleri  8  cm  ile  30  cm,  boyları  ise  300 cm  ile  600  cm arasında  değişmektedir. Fırınlama  yada  açık hava da  kurutulduktan  sonra   satışa sunulmaktadır.

Firmamız,  ürün  satışlarını  perakende  ve  toptan  olarak  yapmaktadır.