KIZILÇAM KERESTE

Home / KIZILÇAM KERESTE

Kızılçam  Kereste

Ağaç  türlerinden  biri  olan kızılçam,  ülkemiz de ege bölgesinin  güneyi  ve  iç kesimlerin de  diğer taraftan ise  akdeniz  bölgesinin  hemen hemen  tamamın da  diğer  bölgelerimize  göre  çok  yoğun bir  şekilde  yer edinmiştir. Ülkemiz  dışında ise    doğu  Avrupa da yetişmektedir. Kızılçam  türünün  ağaç  özelliklerinden  ziyade  sektörümüzü  ilgilendiren  kerestesidir. Şöyleki;

Kızılçam  kereste, sarıçam  ve karaçam dan  daha  sert  olma  özelliği  ile  ayrılmaktadır. Çam türleri  arasında  sert türler  arasına  giren  kızılçam kereste, iç ve dış  dekorasyon işleri   ve  tüm  açık mekan işleri  için  ideal olmasının  yanı sıra  iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Rendelenme ve cilalanma  açısından  uygulayıcısı  ve  kullanıcısına  keyifli  bir  iş  ve  mekan  sunan kızılçam kereste  ürünleri bir taraftan  sağlamlığı  nedeni  ile  tercih  edilirken diğer taraftan ilgili  alanların ekonomik  çözümü  olmayı  başarmaktadır.

Firmamızca  imalatı  yapılan  kızılçam  kereste ürünlerini  stoğumuz da  hazır  bulabilirsiniz . Kalınlıkları  1,8  cm  ile  10  cm  arasında  olan  kızılçam  kereste ürünlerinin genişlikleri  8  cm  ile  20  cm,  boyları  ise  200 cm  ile  400  cm arasında  değişmektedir. Fırınlama  yada  açık hava da  kurutulduktan  sonra   satışa sunulmaktadır.

Firmamız,  ürün  satışlarını  perakende  ve  toptan  olarak  yapmaktadır.