KARAÇAM KERESTE

Home / KARAÇAM KERESTE

Karaçam Kereste (4)Ağaç  türlerinden  biri  olan karaçam  ülkemiz de Marmara bölgesinin batısı, güneyi ve doğusun da  Karadeniz bölgesinin  doğu ve orta kesimlerin de  diğer  bölgelerimize  göre  daha  yoğun  bir şekilde  bulunmaktadır. Diğer  taraftan  ise  doğu  Avrupa da ciddi miktarlar da yetişmektedir. Karaçam  türünün  ağaç  özelliklerinden  ziyade  sektörümüzü  ilgilendiren  kerestesidir. Şöyleki;

Karaçam  kereste, sarıçam  göre  renginin  az  bir miktar  esmere  kaçmasıyla  ve  daha  sert olması ile  ayrılmaktadır. Çam türleri  arasında  çok sert olmama  özelliği ile bilinen  karaçam kereste, iç doğrama, dekorasyon işleri   ve  benzeri  tüm  kapalı  mekan  işleri  için  ideal olmasının  yanı sıra  dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılmaktadır. Vidalama, rendeleme ve cilalama  açısından  uygulayıcısı  ve  kullanıcısına  keyifli  bir  iş  ve  mekan  sunan karaçam kereste  ürünleri  ülkemiz  çok ciddi  miktarda  kullanılmaktadır.

Firmamızca  imalat  ve  ithalatı  yapılan  karaçam  kereste ürünleri stoğumuz da herdaim  hazır  bulunmaktadır. Kalınlıkları  1,8  cm  ile  15  cm  arasında  olan  karaçam  kereste ürünlerinin genişlikleri  8  cm  ile  30  cm,  boyları  ise  300 cm  ile  600  cm arasında  değişmektedir. Fırınlama  yada  açık hava da  kurutulduktan  sonra   satışa sunulmaktadır.

Firmamız,  ürün  satışlarını  perakende  ve  toptan  olarak  yapmaktadır.