DECK

Home / DECK

Deck  Kaplama Tahtası

Yabancı bir kelime olan deck dilimizde güverte anlamına gelmektedir. Malum olduğu üzere güverte, gemilerin yada benzeri deniz taşıtlarının üzeri açık olan bölümlerinden bir kısmı olması sebebiyle su ile yoğun temas halindedir. Güvertelerin,  işlevlerine  engel oluşturmayacak  şekilde daha estetik ve sıcak  bir mekana dönüştürülmesi  amacı  ile  ahşap  ile  kaplanması  işine  Deck  Ahşap Kaplama, buna  uygun  üretilmiş  ahşaba  ise  deck kaplama tahtası  denmektedir. Ahşap, bir diğer deyişle masif  ağaç  haricin de yani doğal olmayan  kompozit  adı  verilen deck kaplama ürünleri de mevcuttur.

Deck kaplama tahtası  ismi,  zamanla  yerini  ahşap deck, hatta deck  ifadesine bırakmıştır. Bu  tabirler her ne kadar  eksik veya yanlış olsada anlatılmak istenileni  ifade edebilmektedirler.

Deck kaplama tahtası  günümüzde  su ile temasta  olan  bir çok yerde kullanılmaktadır. Hatta su ile temasta  olmayan  yerlerde sadece  dekoratif  özelliği ile de kullanılmaktadır.

Deck ahşap kaplama işinde dikkat edilmesi gereken ilk iki şeyden biri uygun ağaç tespiti diğeri ise ağacı zapturapt altına alabilecek tarzda montaj işidir.

Uygun ağaç tespiti işin maliyetini doğru orantılı olarak artırmaktadır. Bilinen en uygun ağaç tik ve iroko olmakla  beraber lareks  ve  çam da kullanılmaktadır.

Deck kaplama tahtasının tespitinden sonraki dikkat edilmesi gereken hususun montaj işçiliği olduğunu belirtmiştik. Burada ki hassasiyet  tahtayı, dekoratif özelliğini bozmadan zemine  sağlamca  tutturmaktır.

Deck kaplama tahtası, yukarıda da belirttiğimiz gibi güverte kaplama  amacı ile  üretilmiş olsa da park bahçeler, yürüme yolları, teras, balkon, avlu, havuz kenarı, dış cephe kaplama, kış bahseçi, kafeterya, bar, restoran, lokanta, plaj, soyunma kabini, şezlong, çiçeklik ve daha bir çok yerde de tercih  edilmektedir.

Kısaca, tabiatın çetin şartlarına maruz kalan mekanlarımızı huzur dolu hale getiren ürünün adıdır deck kaplama tahtası …

Firmamız,  ürün  satışlarını  perakende  ve  toptan  olarak  yapmaktadır.