Özler Ahşap & Kereste Şirketimizin  ana iş kolu  kereste ve türevlerinin  tedarikçiliğini  yapmaktır. Tedarikçilik  işimizin  bir kısmını  yerli ağaç  türlerinin  imalatını, bir  kısmını  ise diğer  ülke  kerestelerinin  ithalatını  yaparak  yerine  getirmekteyiz. İşlediğimiz  başlıca  ağaç  türleri  çam, ladin, lareks, göknar  ve  ıroko dur.  Bu  ağaç  türlerinden  imal edilmiş, kereste, lambri, rabıtalı döşeme, dış cephe kaplama tahtası, pergole -kamelya  keresteleri, tarihi eser, yalı  ve  buna  benzer  yapıların  ahşap  malzemeleri  ve  talep  doğrultusunda  planyalanarak  montaja  hazır  hale  getirilmiş  benzeri  ahşap  lataların  satışını  yapmakta  olan  firmamız  taleplere  cevap  verirken  fayda-maliyet  kavramını da   göz önünde  bulundurmaktadır.

Ahşaba  değer  katma  noktasında  fırınlama, planyalama  ve  emprenye  hizmetlerini  de  sunan  firmamız  bu  istikamette  gelen  talepleri  en kısa  sürede  karşılama  imkan  ve  kabiliyetine  sahiptir.

umesaj33362_j4bye0kgubgo80k9

Özler  Orman  Ürünleri  İstanbul, Ümraniye, Dudullu da  yerleşik  olan  firmamız  halen  bulunduğu  bu  adreste  yaklaşık  30  yıldır kereste  ticareti  yapmaktadır. Ticari  faaliyetlerine  1965  yılında  Erzurum da  aile  fertleri  ile  başlayan  firmamız  50  yılı  aşkın  bu  süre  içerisinde  bilgi  ve  tecrübe  birikimini  babadan  oğula  aktarmıştır.  Aile şirketimizin  bugünkü  yönetimini  üçüncü  kuşak  olarak  sürdüren  kadromuz, üstlendiği  bu  görevi, hak  ve  hukuk  kavramından  ödün  vermeden, tüm  gücü  ile müşteri  memnuniyeti  ve  kalite  odaklı  çalışarak  yerine  getirmektedir.

Kereste Nedir
Kereste Nedir

KERESTE NEDİR ? 

Orman bakanlığı  bünyesinde ki  uzman  kadroların  çalışmaları  neticesinde  uygun görülen hatta çıkartılması ile  ormanın  daha sağlıklı  gelişmesini  sağlayacağı  tespit  edilen  ağaç ların  kesimi ile   kütük  yada  tomruk  denilen  hammadde  elde edilmesine  müteakip  ilgili  firmaların  kerestelik  tomrukları  açık artırma usulü ile  satın  alması  işleminden sonra  sektörel  şartlarda  ağacın  boyuna  kesilmesi  ile   elde edilen  yarı mamul  ahşap  ürüne  KERESTE  denir.

Kurutulduğun da iletkenlik  özelliği  bulunmayan  kereste,  inşaat, mobilya, kağıt  endüstrilerinde  kullanılmaktadır. İnşaatlar da  konstrüksiyon, kargas, kalıp, iskele  ihtiyaçlarında,  marangoz  ve  mobilya  sanayisin de  ise  her türlü  iç  ve  dış  mekanın dekore, izole ve muhafazası  için  tercih  edilmektedir.

Kereste, kesit ölçülerine göre çıta, tahta, karkas, kadron, kalas, lata, azman şeklinde  isimlendirilmekle beraber, anlamlarından bağımsız  olarak ta ifade edilmektedir.

Keresteler evvela sertliklerine göre ( buna bağlı olarak  kullanım  alanlarına göre )  sınıflandırıldıktan  sonra menşeine ve daha sonra  kendi içinde  kalitelerine göre  sınıflandırılır.

Keresteler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için kereste konusunda hazırlamış olduğumuz KERESTE Çeşitleri başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

umesaj33362_fsb9s9wjzzjmj9k9

Kereste fiyatları hakkında detaylı web sitemiz .. TIKLAYINIZ..

Kereste hakkında detaylı makaleler bulunan blogumuz . TIKLAYINIZ..

Kereste Hakkındaki Makalemiz :

Kereste çağlar ve asırlar öncesine dayanan neredeyse uygar insanlık tarihi ile yaşıt bir geçmişe sahiptir.  İlk medeniyetlerin kurulumunda yine ağaç yani bugünkü adı ile kereste büyük önem taşımaktadır. Gerek doğal bir meteryal  olması gerek sağlıklı olması nedeni ile kereste yani  ağaç mamulleri çokça tercih edilmiştir.

Kereste ; Ağaç işleme endüstrisinin geniş yelpazesinde bir çok alanda farklı isimler alarak kullanılanahşap ürünlerin genel adıdır.  Ağaç tomruklarının belirli bir sistem ve yöntemlerle özel kerestemakinaları ve ekipmanları ile farklı şekil ve dokularda işlenmesi işlemleri ile inşaat sektörünün bir çok alanında kullanılmaktadır.

Kereste ve Kereste mamulleri İnşaat sektörünün temelinden çatısına kadar hayati önem taşıyan ürünlerdir.  Bunun yanı sıra iç mekanlarda giriş kapısından, zemin kaplamalarına, dekorasyon dan günlük kullanılan el aletlerine kadar tercih edilip üretimi yapılan hayatımızın her alanında ve asla vazgeçemeyeceğimiz doğal malzemedir.

Kereste ve kereste sanayisinin tarih öncesinden beri var olan bir sektör olduğunu gururla söyleyebilirKereste işlemecisi yani bugünkü adı ile marangozluğun tarihin en eski en bilinen ve en gözde mesleklerinden biri olduğunu söylemek isteriz.
Keresteci yani kereste mamulleri satan tacir tüccarlarda kereste işleme sanatkarları yani marangozluk kadar eski ve gözde mesleklerden biridir.  Günümüzde gerek ithal ederek gerek yurt içinden temin ederek kerestenin her çeşidi ve haliyle son kullanıcı ile buluşturan kerestecitüccarlarımız işini hakkı ile yapmaktadır.

Keresteci müteşebbis tüccarlarımız kereste sektöründe fazlası ile mesai yaparak ve işletmeciliğini yaptıkları firmalarında arge bölümü açarak kereste ahşap sektörüne yeni mamüller kazandırmak için çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır.

 kereste